piątek, 19 października 2012

Dieta sokowa Jason Vale

O diecie prędzej czy później myśli każda z nas. W końcu jakbyśmy nie wyglądały, zawsze możemy wyglądać lepiej, a to i owo mogłoby być inne. Podczas stosowania wszelakich diet czeka na nas jednak kilka pułapek. Trzeba uważać, aby nie głodować, dostarczać organizmowi potrzebnych witamin i minerałów, a także, po zakończeniu diety, pilnować się, aby nie dopadł nad efekt jo-jo. Czy można odchudzać się zdrowo? Podobno tak.

Jason Vale, autor książki Dieta sokowa- zdrowe odchudzanie, próbuje pokazać nam, że taka dieta sokowa może być zdrowa i wiele zdziałać dla naszego organizmu.
Książka ta, moim zdaniem, jest swego rodzaju coachingiem. Samo jej czytanie sprawia, że zaczynamy wierzyć w to, co czytamy. A czytamy chyba mądre rzeczy. Dowiemy się między innymi tego, czy szybka utrata wagi ZAWSZE jest szkodliwa, jakie są wartości odżywcze soków, czy po zakończeniu diety powrócimy do poprzedniej wagi, jak przygotować się do rozpoczęcia diety psychicznie i logistycznie oraz wielu innych rzeczy (głównie ciekawych).
Po etapie coachingu pora przejść do samej diety. Najważniejszą częścią tej części książki jest dieta „3 kg w 7 dni”. Znajdziemy w niej informacje o tym co i jak spożywać, a także potrzebne przepisy na soki. Kiedy już schudniemy magiczne 3 kilogramy musimy jeszcze pooszczędzać trochę organizm. Nie możemy przecież pozwolić, aby nasz tygodniowy rygor poszedł na marne. Dlatego tak ważny jest „Plan turbo”, który pozwoli ustabilizować nasze ciało i przyzwyczaić je do stałych posiłków.

Ostatnia część książki to informacje o tym, co powinniśmy mieć w domowym barze sokowym, jak wybrać odpowiedni Bender i wyciskarkę oraz kilka wskazówek dotyczących przyrządzania soków.

Co sądzę o książce? Moim zdaniem jest ciekawa, ale niestety jeszcze przez jakiś czas nie sprawdzę, czy ta dieta działa, ponieważ zwyczajnie nie mam jak wyciskać soków. A szkoda, bo chętnie bym sprawdziła, czy człowiek może czuć się lepie po zastosowaniu takiej zdrowej i smacznej diety.

A dla rozpalenia Waszej wyobraźni zamieszczam przepis na jeden z soków.

JM’s Super Detox Juice

Składniki:
2 jabłka Rogal Gala (pewnie może być każde miękkie i soczyste)
¼ ogórka
1 łodyga selera naciowego
Garstka szpinaku
Kostki lodu
1 kopiasta łyżeczka Power Regens (jeśli nie ma to rukiew wodna, natka pietruszki, sałata itd.)

Przygotowanie. Wyciśnij jabłka, ogórek, seler i szpinak. Umieść składniki w Benderze razem z lodem i Power Regens. Miksuj przez około minutę lub do uzyskania gładkiej konsystencji. Jeśli zamiast suplementu stosujesz mieszkankę zielonych liści, wyciśnij je razem z innymi składnikami i dodaj kostki lodu.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu 


4 komentarze:

 1. Czytałam Dietę sokową dość niedawno. Naprawdę fajnie napisana książka. Ja już częściowo przetestowałam na sobie, działa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są, są :) do tego dorzuciłam ćwiczenia i pomimo tego, że nie przestrzegam diety w 100%, zmodyfikowałam ją na swoje potrzeby waga spada :)

   Usuń
 2. Wygląda ciekawie, ale chyba nie miałabym cierpliwości (ani czasu) do domowego robienia soków. Nie wiem jak jest naprawdę, ale byłabym skłonna uwierzyć, że taka dieta działa.

  OdpowiedzUsuń